Události v obci

Kraj Vysočina vyhlásil 15. ročník akce "Čistá Vysočina". Obec Petrovice se do této akce přihlásila a úklid veřejných prostranství a přírody v okolí silnic na svém katastrálním území se uskuteční v pátek 12. dubna 2024 se srazem účastníků v 16:00 hodin u budovy Obecního úřadu Petrovice.

Zveme občany, kterým není lhostejný nepořádek ve svém okolí, k účasti na akci. Pracovní rukavice s sebou. 

Více informací o akci: https://cista-vysocina-vysocina.hub.arcgis.com/.

Zveřejnila: Helena Moudrá   

Sekce:   |  Události v obci
Číst více

V současné době probíhají v budově č.p. 68 udržovací stavební práce spočívající v renovaci teracových podlah na chodbách a kamenných schodů schodiště. Práce jsou prováděny za běžného provozu a proto žádáme všechny návštěvníky budovy v prostorách o zvýšenou opatrnost. 

Akce bude spolufinancovaná z dotace Kraje Vysočina, Fondu Vysočiny, v programu Obnova venkova Vysočiny. Více informací je zveřejněno v příloze.

Zveřejnila: Helena Moudrá  

Číst více

V rámci zlepšení životního prostředí a revitalizace pozemku na území obce byla realizována výsadba 25 ks ovocných stromů na pozemku p. č. 437/4 – zahrada v katastrálním území Petrovice u Třebíče.

Projekt obnovy sadu byl finančně podpořen Nadací ČEZ v grantovém programu Stromy 2023.

Více informací o uvedeném projektu je zveřejněno v příloze.

Zveřejnila: Helena Moudrá  

Číst více

Za účasti hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka, generála Drahoslava Ryby, krajského ředitele vysočinských hasičů plukovníka Jiřího Němce a řady dalších významných hostů odstartovalo v 10:00 hodin ve sportovním areálu v naší obci finálové kolo soutěže Velké ceny HZS krajů a HZS podniků v požárním útoku.

Pozvání na akci obdrželi také zástupci obce. Obec zastupoval starosta obce Mgr. Petr Padrnos.

Zveřejnila: Helena Moudrá    

Číst více

Jednou z akcí, kterou obec Petrovice v letošním roce realizovala, je stavba nového oplocení pozemku 371/4 – zahrada, který se nachází za kulturním domem a je na něm vybudován památník občanům obce zastřelených zde 7. května 1945.

Tato stavba byla podpořena Krajem Vysočina z dotačního programu Obnovy venkova Vysočiny, jehož cílem je podpora obcí do 1500 obyvatel. 

Více informací o stavbě je zveřejněno v příloze.

Zveřejnila: Helena Moudrá

Číst více

Astronomický podzim začíná podzimní rovnodeností, která v roce 2023 nastane na severní polokouli 23. září v 8:50 hodin. Mezi podzimní zvyky vždy patřilo pečení brambor.

Společné pečení brambor organizuje SDH Petrovice ve sportovním areálu Petrovice. Akce se koná 23.9.2023 od 14:00 hodin.

Pořadatelé upozorňují, že brambory vhodné k pečení je třeba si donést.

Zveřejnila: Helena Moudrá  

Číst více

Třebíčský deník informoval dne 9. 7. 2023 o požáru obilného pole a zásahu profesionálních i dobrovolných hasičů. Článek zde: https://trebicsky.denik.cz/pozary/velky-pozar-pole-hvezdonovice-okrisky-samota-loudilka-hasici-dobrovolni.html

Dle katastru nemovitostí se jednalo o lán pozemků orné půdy na katastrálních územích Petrovice u Třebíče a Hvězdoňovice obhospodařované Zemědělským družstvem Okříšky. Oheň se rozhořel 9. 7. 2023 krátce před třetí hodinou odpolední (15:00 hodin) a v suchém obilném porostu se velmi rychle šířil. 

Požáry, které o víkendu vznikaly v důsledku ...

Číst více

Přestože počasí v úterý 27. června 2023 nebylo teplotně úplně letní, bylo ideální na venkovní aktivity a pohyb za doprovodu hudební skupiny Countrio. Ve stylu country jsme všichni přivítali konec školního roku a blížící se období prázdnin. Děti z mateřské školy měly nacvičené vystoupení, které předvedly všem přítomným, předškoláci byli pasováni na školáky.

em dětem přejeme hezké prázdniny.

Zveřejnila: Helena Moudrá     

Číst více

Krátký záznam z tradiční akce pálení čarodějnic v obci dne 30.04.2023 je k shlédnutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=K3Y9lDkIuDk

Zveřejnila: Helena Moudrá

Číst více

Mnozí řidiči již zaznamenali, že na území obce byly instalovány informativní měřiče rychlosti přijíždějících vozidel. První z nich se nachází na silnici III/40512 při příjezdu od Třebíče. Druhý je umístěný na místní komunikaci při příjezdu od Okříšek, z katastrálního území Nových Petrovic. Věříme, že pořízení těchto měřičů rychlosti přiměje většinu řidičů k dodržování rychlosti v obci a tak ke zvýšení bezpečnosti při pohybu občanů v obci.

Celkové náklady na jejich pořízení byly 179.000,-- Kč a byly plně hrazeny z rozpočtu obce. Dodání a instalace - firma DOSIP Servis, s.r....

Číst více