Policie ČR ve své tiskové zprávě ze dne 3. srpna 2023 upozorňuje, že během jednoho týdne v rámci Krajského ředitelství policie kraje Vysočina bylo zaevidováno 16 trestných činů, které spojovalo jedno - vždy se odehrávaly v internetovém prostředí. Na triky podvodníků upozorňuje Policie ČR opakovaně. 

Internetová kriminalita je různorodá, ať již jde o investice do akcií, kryptoměn, falešné bankéře, osoby vydávající se za lékaře či vojáky nebo odkazy na různé falešné přepravní a bankovní společnosti. Časté jsou také podvody, kdy si objednáte a zaplatíte zboží, které vám není dodáno.

...
Číst více

Za finanční podpory – daru ve výši 50.000,-- Kč z nadačního příspěvku z Hasičského fondu Nadace AGROFERT byly členům zásahové jednotky obce, která je zařazena v kategorii JPO V, zakoupeny zásahové přilby včetně integrovaných svítilen v počtu šesti kusů.

Jedná se o profesionální certifikované vybavení, které splňuje vysoké bezpečnostní požadavky a v případě zásahu bude chránit život a zdraví zasahujících členů naší jednotky.  Celkové náklady na jejich pořízení činily 52.962,-- Kč, obec Petrovice tak ze svého rozpočtu uhradila částku 2.962,-- Kč.

...
Číst více

Policie ČR upozorňuje na investiční podvody. Součástí informace je tisková zpráva a brožura ke kampani "Nebuď labuť", kde jsou popsány charakterické rysy a varovné znaky investičního podvodu.

Zveřejnila: Helena Moudrá

Číst více

Upozornění Policie ČR týkající se zvýšeného počtu kybernetických útoků je zveřejněno zde: https://www.policie.cz/clanek/nepindej.aspx.

V rámci kampaně #nePINdej! si každý může ověřit své znalosti v užívání nástrojů elektronické komunikace s peněžním ústavem zde: https://www.kybertest.cz/  

Zveřejnila: Helena Moudrá

Číst více

Policie ČR varuje: Volá-li "bankovní úředník/policista", že je Váš bankovní účet v ohrožení a že máte vložit své úspory do vkladomatu nebo bitcoinmatu, je to podvod! Zavěste a následně okamžitě kontaktujte svoji banku a policii. 

Vkladomat není úschovna žádné banky. Když podlehnete, o úspory přijdete. Pachatelé dovedou napodobit jakékoliv telefonní číslo a jsou velmi manipulativní. 

Zveřejnila: Helena Moudrá

Číst více

MUDr. Tomáš Filkuka oznamuje, že:

1. Očkuje proti sezonní chřipce, pacienti se nemusí objednávat.

2. Očkuje předem objednané pacienty novou vakcínou proti nemoci Covid-19. V případě zájmu volat tel.: 568 870 290.

3. Při vstupu do zdravotního střediska nutný respirátor.

Zveřejnila: Helena Moudrá 

Číst více

Pokud nepotřebné věci z domácnosti (např. oblečení) prodáváte na různých internetových bazarových portálech (Vinted, Bazoš apod.), věnujte pozornost varování, které vydala Policie ČR a týká se možného napadení vašeho bankovního účtu.

Varování Policie ČR je zveřejněno v příloze.

Zveřejnila: Helena Moudrá

Číst více

Ve dnech 13. - 17.6.2022 dojde k omezení na cyklostezce Jihlava – Třebíč – Raabs na místní komunikaci z důvodu provádění zemních prací společností EG.D, a.s.    

Práce budou prováděny na její trase v úseku od křižovatky nad nemovitostí u č.p. 54, resp. od pozemku p. č.111/2, k dopravní značce označení cyklostezky, resp. k silničnímu sloupku před cyklostezkou v úseku Petrovice, sportovní arel, - Petrovice, Červený mlýn.

Přes výkop bude dřevěný přejezd, ale vzhledem k provozu techniky a zhoršením prostupnosti v místech stavby je třeba dbát zd...

Číst více

Krajské ředitelství policie kraje Vysočina zaslalo obcím upozornění na podvodné jednání, které je pácháno na občanech, kteří k nám nyní přicházejí z Ukrajiny a současně požádalo o šíření této informace mezi občany. 

Podvodné jednání se týká:

  • Nabídky, že ně někdo za úplatu zařídí zrychlení registračního procesu, případně vyjedná lepší a komfortnější podmínky.
  • Nabídky, že někdo za úplatu zprostředkuje dobře placenou práci (což v důsledku může směřovat k zavlečení osob do obchodu s lidmi – oběti mohou být donuceni k poskytování sexuálních služeb, otrocké prá...
Číst více

Město Třebíč připravuje databázi možnosti ubytování pro utečence, zejména ženy s dětmi, mířící z Ukrajiny do České republiky. Pokud můžete a chcete nabídnout ubytování, napište na Městský úřad Třebíč na e-mail: mluvci@trebic.cz a uveďte kontakt – e-mail a telefon, adresu ubytování a kolik osob je zde možné ubytovat, od kdy a na jak dlouho.

  • Pomoc Ukrajině - město Třebíč - kontakty

nouzové ubytování občanů z Ukrajiny: Lucia Maňásková, tel: 703 302 256, Irini Martakidisová, tel: 739 385 238

informace k registraci, přihlášení občanů z Ukrajiny a další: Lucie Kousalová, t...

Číst více