Policie ČR upozorňuje na investiční podvody. Součástí informace je tisková zpráva a brožura ke kampani "Nebuď labuť", kde jsou popsány charakterické rysy a varovné znaky investičního podvodu.

Zveřejnila: Helena Moudrá

Číst více

Upozornění Policie ČR týkající se zvýšeného počtu kybernetických útoků je zveřejněno zde: https://www.policie.cz/clanek/nepindej.aspx.

V rámci kampaně #nePINdej! si každý může ověřit své znalosti v užívání nástrojů elektronické komunikace s peněžním ústavem zde: https://www.kybertest.cz/  

Zveřejnila: Helena Moudrá

Číst více

Policie ČR varuje: Volá-li "bankovní úředník/policista", že je Váš bankovní účet v ohrožení a že máte vložit své úspory do vkladomatu nebo bitcoinmatu, je to podvod! Zavěste a následně okamžitě kontaktujte svoji banku a policii. 

Vkladomat není úschovna žádné banky. Když podlehnete, o úspory přijdete. Pachatelé dovedou napodobit jakékoliv telefonní číslo a jsou velmi manipulativní. 

Zveřejnila: Helena Moudrá

Číst více

MUDr. Tomáš Filkuka oznamuje, že:

1. Očkuje proti sezonní chřipce, pacienti se nemusí objednávat.

2. Očkuje předem objednané pacienty novou vakcínou proti nemoci Covid-19. V případě zájmu volat tel.: 568 870 290.

3. Při vstupu do zdravotního střediska nutný respirátor.

Zveřejnila: Helena Moudrá 

Číst více

Pokud nepotřebné věci z domácnosti (např. oblečení) prodáváte na různých internetových bazarových portálech (Vinted, Bazoš apod.), věnujte pozornost varování, které vydala Policie ČR a týká se možného napadení vašeho bankovního účtu.

Varování Policie ČR je zveřejněno v příloze.

Zveřejnila: Helena Moudrá

Číst více

Ve dnech 13. - 17.6.2022 dojde k omezení na cyklostezce Jihlava – Třebíč – Raabs na místní komunikaci z důvodu provádění zemních prací společností EG.D, a.s.    

Práce budou prováděny na její trase v úseku od křižovatky nad nemovitostí u č.p. 54, resp. od pozemku p. č.111/2, k dopravní značce označení cyklostezky, resp. k silničnímu sloupku před cyklostezkou v úseku Petrovice, sportovní arel, - Petrovice, Červený mlýn.

Přes výkop bude dřevěný přejezd, ale vzhledem k provozu techniky a zhoršením prostupnosti v místech stavby je třeba dbát zd...

Číst více

Krajské ředitelství policie kraje Vysočina zaslalo obcím upozornění na podvodné jednání, které je pácháno na občanech, kteří k nám nyní přicházejí z Ukrajiny a současně požádalo o šíření této informace mezi občany. 

Podvodné jednání se týká:

  • Nabídky, že ně někdo za úplatu zařídí zrychlení registračního procesu, případně vyjedná lepší a komfortnější podmínky.
  • Nabídky, že někdo za úplatu zprostředkuje dobře placenou práci (což v důsledku může směřovat k zavlečení osob do obchodu s lidmi – oběti mohou být donuceni k poskytování sexuálních služeb, otrocké prá...
Číst více

Město Třebíč připravuje databázi možnosti ubytování pro utečence, zejména ženy s dětmi, mířící z Ukrajiny do České republiky. Pokud můžete a chcete nabídnout ubytování, napište na Městský úřad Třebíč na e-mail: mluvci@trebic.cz a uveďte kontakt – e-mail a telefon, adresu ubytování a kolik osob je zde možné ubytovat, od kdy a na jak dlouho.

  • Pomoc Ukrajině - město Třebíč - kontakty

nouzové ubytování občanů z Ukrajiny: Lucia Maňásková, tel: 703 302 256, Irini Martakidisová, tel: 739 385 238

informace k registraci, přihlášení občanů z Ukrajiny a další: Lucie Kousalová, t...

Číst více

Na základě četných dotazů občanů a médií k otázce úkrytů obyvatelstva zpracoval Hasičský záchranný sbor České republiky souhrnnou informaci, která je zveřejněna zde: https://www.hzscr.cz/clanek/otazka-ochrany-obyvatelstva-varovani-a-ukryti.aspx

Závěrem informace GŘ HZS sděluje, že: Vážení občané, aktuální situace nepředstavuje hrozbu takového rozsahu, že by bylo potřeba stálé tlakově odolné okryty narychlo obnovovat. Vyzýváme vás, ale také různé státní orgány ke klidu, nešíření matoucích informací a zpráv, a k nevyvolávání paniky. V tuto chvíli není zřejmé, že by měla situace n...

Číst více

Z rozhodnutí generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR je ve středu 2. března 2022 zrušena pravidelná zkouška sirén.

Více informací zde: V březnu neproběhne pravidelná zkouška sirén - Hasičský záchranný sbor České republiky (hzscr.cz)

Zveřejnila: Helena Moudrá

Číst více