Na základě dotazů k opatřením týkající se výskytu ptačí chřipky na Třebíčsku informujeme, že aktuální infromace zveřejňuje Státní veterinární správa zde: https://www.svscr.cz/ptaci-chripka-2022/.

Zveřejnění dne 5. 2. 2024:
V komerčním chovu kachen na výkrm společnosti AGRO-V s.r.o. ve Valdíkově na Třebíčsku bylo dnes potvrzeno ohnisko ptačí chřipky. V hospodářství se původně nacházelo cca 50.000 kachen. Chovatel v neděli nahlásil náhlé masivní hynutí kachen ve dvou z osmi hal. Kachny v těchto halách navíc měly příznaky typické pro ptačí ...

Číst více

Upozorňujeme řidiče, že účelové komunikace u Červeného mlýna č.p. 36, a Rezkova mlýna č.p. 35, tedy směrem na Třebíč a Novou Ves nejsou z důvodu zaplavení vodou průjezdné. 

Zveřejnila: Helena Moudrá

Číst více

Policie ČR upozorňuje, že případy podvodných jednání, které zpráva zveřejněná v příloze popisuje, jsou téměř na denním pořádku. Navíc zhruba měsíc je také v Jihlavě na ulici Brněnská umístěný vkladomat "třetí generace" tzv. bitcoinmat, proto je potřeba, aby byli lidé velice obezřetní. Vkladomat není "úschovna" žádné banky. Slouží pouze pro obchodování s kryptoměnami. 

Zveřejnila: Helena Moudrá 

Číst více

Policie ČR ve své tiskové zprávě ze dne 3. srpna 2023 upozorňuje, že během jednoho týdne v rámci Krajského ředitelství policie kraje Vysočina bylo zaevidováno 16 trestných činů, které spojovalo jedno - vždy se odehrávaly v internetovém prostředí. Na triky podvodníků upozorňuje Policie ČR opakovaně. 

Internetová kriminalita je různorodá, ať již jde o investice do akcií, kryptoměn, falešné bankéře, osoby vydávající se za lékaře či vojáky nebo odkazy na různé falešné přepravní a bankovní společnosti. Časté jsou také podvody, kdy si objednáte a zaplatíte zboží, které vám není dodáno.

...
Číst více

Za finanční podpory – daru ve výši 50.000,-- Kč z nadačního příspěvku z Hasičského fondu Nadace AGROFERT byly členům zásahové jednotky obce, která je zařazena v kategorii JPO V, zakoupeny zásahové přilby včetně integrovaných svítilen v počtu šesti kusů.

Jedná se o profesionální certifikované vybavení, které splňuje vysoké bezpečnostní požadavky a v případě zásahu bude chránit život a zdraví zasahujících členů naší jednotky.  Celkové náklady na jejich pořízení činily 52.962,-- Kč, obec Petrovice tak ze svého rozpočtu uhradila částku 2.962,-- Kč.

...
Číst více

Policie ČR upozorňuje na investiční podvody. Součástí informace je tisková zpráva a brožura ke kampani "Nebuď labuť", kde jsou popsány charakterické rysy a varovné znaky investičního podvodu.

Zveřejnila: Helena Moudrá

Číst více

Upozornění Policie ČR týkající se zvýšeného počtu kybernetických útoků je zveřejněno zde: https://www.policie.cz/clanek/nepindej.aspx.

V rámci kampaně #nePINdej! si každý může ověřit své znalosti v užívání nástrojů elektronické komunikace s peněžním ústavem zde: https://www.kybertest.cz/  

Zveřejnila: Helena Moudrá

Číst více

Policie ČR varuje: Volá-li "bankovní úředník/policista", že je Váš bankovní účet v ohrožení a že máte vložit své úspory do vkladomatu nebo bitcoinmatu, je to podvod! Zavěste a následně okamžitě kontaktujte svoji banku a policii. 

Vkladomat není úschovna žádné banky. Když podlehnete, o úspory přijdete. Pachatelé dovedou napodobit jakékoliv telefonní číslo a jsou velmi manipulativní. 

Zveřejnila: Helena Moudrá

Číst více

MUDr. Tomáš Filkuka oznamuje, že:

1. Očkuje proti sezonní chřipce, pacienti se nemusí objednávat.

2. Očkuje předem objednané pacienty novou vakcínou proti nemoci Covid-19. V případě zájmu volat tel.: 568 870 290.

3. Při vstupu do zdravotního střediska nutný respirátor.

Zveřejnila: Helena Moudrá 

Číst více

Pokud nepotřebné věci z domácnosti (např. oblečení) prodáváte na různých internetových bazarových portálech (Vinted, Bazoš apod.), věnujte pozornost varování, které vydala Policie ČR a týká se možného napadení vašeho bankovního účtu.

Varování Policie ČR je zveřejněno v příloze.

Zveřejnila: Helena Moudrá

Číst více