Vítá Vás

obec Petrovice

Nejnovější aktuality

Výrobu květinové výzdoby - dekorací na hroby k uctění památky zesnulých, tzv. dušičkovou výzdobu nabízí Aranždekor Jitka Svobodová, Číhalín. 

V nabídce jsou věnce a vypichované kytice různých velikostí a barev. Více informací a kontakty jsou zveřejněny v příloze.

Zveřejnila: Helena Moudrá     

Sekce:   |  Služby ostatní
Číst více

Upozornění Policie ČR týkající se zvýšeného počtu kybernetických útoků je zveřejněno zde: https://www.policie.cz/clanek/nepindej.aspx.

V rámci kampaně #nePINdej! si každý může ověřit své znalosti v užívání nástrojů elektronické komunikace s peněžním ústavem zde: https://www.kybertest.cz/  

Zveřejnila: Helena Moudrá

Číst více

V příloze je zveřejněno Opatření obecné povahy Č. j.: MV-166858-1/OAM-2022 ze dne 26. září 2022, kterým Vláda České republiky dočasně znovu zavádí ochranu vnitřních hranic České republiky na období od 29. září 2022 do 8. října 2022 (23:59 hod) na celém úseku pozemní hranice se Slovenskou republikou.

Vnitřní hranice lze překračovat pouze v místech uvedených v příloze tohoto opatření obecné povahy.

Zveřejnila: Helena Moudrá 

Číst více

V příloze je zveřejněn Zápis o výsledku voleb do zastupitelstva obce Petrovice zpracovaný Českým statistickým úřadem dne 24.09.2022, v 15:56 hodin.

Zvolení členové Zastupitelstva obce Petrovice: Mgr. Petr Padrnos, Antonín Krejčí, Ing. Jan Kuthan, David Kružík, Richard Toufar, Ing. Zdeněk Jeřábek, Pavel Fiala, Petra Vyskočilová, Karel Kisler.

Zápis obsahuje i další údaje výsledků - náhradníky, vypočtené podíly a počet mandátů pro jednotlivé volební strany.

Výsledky jsou zveřejněny zde: https://www.volby.cz/pls/kv2022/kv1111?xjazyk=CZ&xid=1&xdz=1&xnumnuts=6104&x...

Číst více

CUP Kominictví s.r.o., nabízí své služby. Stále přijímá zakázky na tuto topnou sezónu. Více informací o poskytovaných službách je zveřejněno v přiloženém letáku, podrobné informace firmy včetně ceníku a dalších užitečných informací zde: https://www.kominici.cz/.

Vyhláška č. 34/2016 Sb., o čištění, kontrole a revizi spalinové cesty je zveřejněna zde: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2016-34.

Zveřejnila: Helena Moudrá

Sekce:   |  Služby ostatní
Číst více

Praktický lékař MUDr. Tomáš Filkuka oznamuje, že:

1) ve čtvrtek 29.9.2022 očkuje objednané pacienty proti nemoci covid-19.

2) ve dnech 3.10. - 7.10.2022 DOVOLENÁ, pro akutní případy zastupuje praktická lékařka MUDr. Dagmar Miková.

Zveřejnila: Helena Moudrá

Číst více

Policie ČR varuje: Volá-li "bankovní úředník/policista", že je Váš bankovní účet v ohrožení a že máte vložit své úspory do vkladomatu nebo bitcoinmatu, je to podvod! Zavěste a následně okamžitě kontaktujte svoji banku a policii. 

Vkladomat není úschovna žádné banky. Když podlehnete, o úspory přijdete. Pachatelé dovedou napodobit jakékoliv telefonní číslo a jsou velmi manipulativní. 

Zveřejnila: Helena Moudrá

Číst více

Hasičská sportovní sezóna pomalu končí.

Ukončena byla soutěž Třebíčské okresní ligy v požárních útocích družstev. Výsledky roku 2022 jsou zveřejněny zde: https://www.oshtrebic.cz/celkove-vysledky-olhs-2022/d-2661Z výsledků vyplývá, že soutěžní družstvo Petrovice zvítězilo se ziskem 203 bodů. 

Ukončena byla i soutěž Extraligy ČR v požárním útoku 2022. Výsledky jsou zveřejněny zde: http://www.extraliga-pu.cz/index.php/vysledkyy. Zde soutěžní družstvo obsadilo 16. místo se ziskem 46 bodů.

K dosaženým výsledkům gratulujeme a za reprezentaci ob...

Sekce:  Sportovní akce
Číst více

Ministerstvo spravedlnosti České republiky ve spolupráci s neziskovým sektorem připravilo Milostivé léto II. To umožňuje zbavit se exekucí a dluhů vůči státu za velmi výhodných podmínek. Stačí uhradit jistinu a paušální náklady exekutora ve výši 1.500,-- Kč + DPH (1.815,-- Kč), veškerý zbytek dluhu je následně odpuštěn. Není tedy třeba hradit úroky, penále a vyšší odměny exekutorů. 

Úhradu je třeba provést v období od 1. září 2022 do 30, listopadu 2022. Více informací je zveřejněno v letáku v příloze.    

Zveřejnila: Helena Moudrá

Číst více

V souvislosti se zvyšujícím se počtem osob s onemocněním covid-19 vydalo Ministerstvo vnitra ČR stanovisko, kterým upozorňuje, že volební zákony upravují i překážky výkonu práva volit. Omezení osobní svobody z důvodu ochrany veřejného zdraví představuje jednu z těchto překážek a tato překážka je naplněna tím, že je voliči nařízena izolace. Význam izolace spočívá v oddělení fyzické osoby od ostatních fyzických osob.   

V případě, že je voliči prokazatelně nařízena izolace (krajskou hygienickou stanicí nebo praktickým lékařem) z důvodu onemocnění covid-19, a toto opatře...

Číst více